UVITA

KOSTARIKA
2023

Maximální vizuální zážitek a intenzivní propojení s okolní přírodou.

Naší snahou bylo v resortu na Kostarice docílit maximálního vizuálního zážitku a intenzivního propojení s okolní přírodou.

Srdcem celého komplexu je hlavní budova, která nabízí panoramatickou terasu s venkovním posezením a výhled na řeku Uvita, restauraci, recepci, coworking a kaskádové bazény. Druhé patro je dedikováno tichu a meditaci s magickým výhledem na Tichý oceán, tropickou džungli i hory zároveň.

Hlavní budovu doplňuje osm rohových vil s terasami umístěných na kopci. Vily nabízejí společný veřejný prostor určený pro setkávání pod širým nebem, lekce jógy nebo ochutnávání lahodného tropického ovoce, jež si hosté mohou volně sami nasbírat z obrovských květináčů v zahradě.

Poslední součástí našeho návrhu jsou chatičky a rezidence pro majitele. Devět malých chatek jsme umístili do strmého svahu, jehož hlavní výhodou je nádherný výhled. Každá z nich navíc hostům nabízí soukromí na terase. Malé domky jsme navrhli ve dvou provedeních a jsou přístupné z hlavní budovy. ezidence pro majitele resortu sestává ze čtyř jednotek ve dvou patrech. Zahrnuje obývací část, ložnici a terasu, kterou prorůstá ovocný strom. Stavba je nápadně větší než ostatní objekty. Rozhodli jsme se proto minimalizovat její objem a částečně ji zapustit do svahu. 

Kategorie:

Turismus

Soutěž:

2023

Lokace:

Kostarika