SLÁVA!

PRAHA
2023

"Důležitá je naprostá variabilita prostoru. Vytvořili jsme scénu pro vše, co se zde bude v budoucnu odehrávat – výstavy, přehlídky, obchod i příběhy místní komunity."

Autorská móda, design, prostor pro setkávání i coworkingová dílna. To vše nabízí nový fashion concept store a kreativní hub SLÁVA! v barokním Paláci Hrzánů z Harasova v Celetné ulici. 

Srdcem celého prostoru je centrální meeting a chill-out zóna, ve které se potkávají designéři i zákazníci. Využít mohou bar či místo pro klidné schůzky. Další zónou je showroom s chytrým mobilním molem fungujícím pro přehlídky i jako piedestal pro kurátorské vystavování vybraných modelů. Zbytek oděvů je vystaven na sklopném systému. Prostor je plně variabilní, módní přehlídky mohou mít specifické uspořádání šité na míru jedinečným autorským projektům. Součástí projektu se v budoucnu stane také coworkingová dílna zaměřená na textilní design. 

Architektonický návrh reaguje na historii a kontext prostoru, využívá staré materiály i původní zdi, které odhaluje škrábáním na samou dřeň. Vzniká tak neutrální podklad, na kterém vyniknou vystavované objekty. Surovosti oškrábaných zdí kontrastují stávající jemné pastelové barvy – pastelově zelená a pastelová modrá dřevěných konstrukcí, které citlivě doplňuje růžová. Originální interiér umocňují autorské světelné objekty od designéra Matěje Coufala.

Kategorie:

Administrativa a obchod

Klient:

Skin on the Market

Realizace:

2023

Město:

Praha