RESTAURACE STODOLA

LIPNO NAD VLTAVOU
2021

Restaurace Stodola je umístěna v nově rekonstruované budově hotelu Element, který je v patě sjezdovky v Lipně nad Vltavou . Na dvou podlažích nabízí restaurace přes 300 míst pro hosty na 560m2

Členitý prostor interiéru, který je rozdělený nosnými sloupy a zdmi, je využit pro vytvoření různých zákoutí se specifickou atmosférou – vyšší sezení u nápojového baru, sezení u lavic pro velké skupiny, intimnější sezení v pohledově oddělených částech restaurace.

Vstupní prostor restaurace  je pohledově propojen s kuchyní výdejovým barem, po pravé straně vstupu je umístěn nápojový bar s průhledem do chlazeného skladu pivních tanků. Tyto dvě výrazné hmoty definují vstup a hlavní prostor restaurace, který se dále dispozičně rozpadá do menší oddělených částí.

Návrh interiéru vznikl ve spolupráci s grafickým a designovým studiem Bechyňský. V souladu s názvem restaurace byly její vizuální styl a interiér navrženy tak, aby evokovaly autentičnost Šumavy a jednoduchost a rustikálnost vesnického stavení.

Základními použitými materiály jsou dřevo a kov s černým nátěrem. Interiér doplňují velkoplošné dobové fotografie od Josefa Seidla z podhůří Šumavy.

Vertikální dřevěný obklad baru připomíná latě, které se používaly na opláštění stodoly, dřevěné lavice navozují pocit sezení ve starých staveních. Jednoduchost a utilitárnost vesnické stodoly se propisuje i do prostoru nad bary, kde jsou umístěny kovové relingy nesoucí logo a svítidla.

Vzhledem k malé světlé výšce přízemí zůstal strop otevřený s viditelnou technologií, která je vizuálně potlačena šedým nástřikem. S monochromní barevnosti stěn, stropu a podlahy kontrastují červené textilní rozvody vzduchotechniky a graficky upravené fotografie Šumavy.

Téma blízké lanovky připomínají původní lanovkové sedačky zavěšené ze stropu, barevně přizpůsobené interiéru.

Kategorie:

Administrativa a obchod

Klient:

LIPENSKO s.r.o.

Realizace:

2021

Město:

Lipno nad Vltavou